Forma w Krakowie przez wyborami

Forma w Krakowie przez wyborami

Najważniejszym z trudnych wyzwań w większości miast w Polsce jest transport. Nasze województwa nie są przygotowane do tak ogromnego natężenia korków, jaki pojawił się poprzez zwiększenie się liczby aut na krajowych szosach. Z tego powodu główną z najbardziej istotnych kierunków rozwoju które powinno rozpocząć niemalże każda gmina jest zainwestowanie środków w transport i komunikację. Drogi i komunikacja miejska to najważniejszy obszar, który pozwoli zwiększyć wygodę krakowian a także poprawi całość infrastruktury Krakowa.

Spośród pozostałych gmin, inwestycje komunikacyjne w Krakowie mocno się wybijają. Mieszkańcy w referendum wypowiedzieli się za metrem, ale zanim metro zostanie zbudowane, w komunikację tramwajową i autobusową i rozwój dróg potrzeba zainwestować sporo środków . Z ważniejszych inwestycji warto podkreślić:
całkowicie elektryczną nitkę autobusową – pierwszą w Polsce,
innowacyjne torowisko na Ruczaju,
w pełni rozwinięty dworzec kolejowy wraz z miejscem handlowym.
Oprócz tego, w planach Kraków ma remont przynajmniej kilkanaście nowych połączeń pomiędzy już wybudowanymi połączeniami i naprawy istniejących tras autobusowych i połączeń podmiejskich.
Mieszkańcy remontów nie znoszą – problemy w komunikacji i dojazdach do biur przeszkadzają w codziennym życiu. Warto jednak mieć jasność tego, że bez inwestycji jakość dróg nie może być lepsza i aby było wygodniej, wymagać trzeba wytrwałości.Majchrowski prezydent
Inwestycje w komunikacje to nie tylko następne linie komunikacji, jak również doskonalszej jakości nawierzchnia jezdni, która będzie lepsza i wytrzymała. ( kolejnym z takich wzorów może być odporna na ścieranie nawierzchnia jezdni na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka i na zachodniej jezdni Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto wymaga dodatkowo wielu remontów i inwestycji, by jeździło się po nim dobrze. Zarówno samochodem, ale również tramwajami. Mimo to widać jasno, że wszystko jest na prostej drodze do tego, by Krakusom mieszkało się tu zdecydowanie miło i przyjemnie.