Pyszna kuchnia polska

Pyszna kuchnia polska

Jeśli pragniesz spróbować szablonowej kuchni polskiej, przestań liczyć własne kalorie. Typowe posiłki są nadzwyczaj obfite i nieraz zawierają mnóstwo mięsa. Wystarczy jednak spróbować tylko odrobinę, aby odkryć, że są w samej rzeczy smaczne i godne kilku kęsów więcej. Najbardziej rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma fundamentalnymi artykułami które spożywają na co dzień jest chleb i krajowa kiełbasa.

kuchnia polska Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, ale kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, by nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w rozmaite typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z zdumiewającego chleba i pysznych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest ciągle wzbogacane o innowacyjne smaki, w pewnych sytuacjach nawet egzotyczne.

Jakich towarów nie może zabraknąć w szablonowej krajowej kuchni?

restaurants main market square krakow

Najbardziej banalnymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół oraz przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź też pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest dobrym uzupełnieniem świątecznych posiłków i pomaga strawić potrawy.

Skąd krajowa kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała detale ze swoimi sąsiadami, można w niej też znaleźć właściwie przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    W dzisiejszych czasach polskie menu wciąż się zmienia, pod wpływem różnych, nieraz egzotycznych smaków.
•    Prócz szablonowych restauracji specjalizujących się w krajowej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować również w wegetariańskich barach, oraz w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Krótko mówiąc – jaka jest tradycyjna polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smakowita oraz czasami straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dziś z łatwością odkryć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy standardowych potraw oraz perfekcyjne polskie napoje i radować się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.