restauracja włoska La grande Mamma w Krakowie

restauracja włoska La grande Mamma w Krakowie

Smaczna włoska restauracja – menu i wino

Włoskie restauracje to w Polsce najbardziej popularny rodzaj restauracji. Kochamy jedzenie włoskie bo jest smaczne, treściwe oraz ceszy oko. Z całą pewnością najczęściej jemy makarony. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską degustują mniej znane dania – canelloni, polentę i włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za prawdziwą restauracją włoską warto przyjrzeć się kilku istotnym elementom: czy trattoria korzysta z włoskich produktów, czy w karcie znajdują się również mniej znane potrawy, czy lista win, oferuje typowo włoskie wina. Włoskie potrawy to bogata wielość smaków oraz jedzenie z wielu miejsc kraju. Najlepsza włoska restauracja stworzy prawdziwie włoski klimat.

Kuchnia włoska nie jest skomplikowana, co nie zmienia faktu, że że nie jest dobra Z pewnością można uznać, że jest to wspaniała kuchnia europejska .

Wykwintne wina z Włoch

Żadna szanująca się knajpka włoska, która ubiega się do tytułu bycia eleganckim miejscem na gastronomicznej mapie miasta, nie może ignorować trunków. Kolacja w klimacie włoskim z całą pewnością powinien zawierać też trunek. Lampka czerwonego wina to przy włoskim posiłku kanon. włoska restauracja w centrum Krakowa Klasyczne wina włoskie to przede wszystkim montepulciano d’abruzzo z Abruzji, lombardyjskie franciacorta oraz cagliari z Sardynii. Restauracja włoska – o ile naprawdę chce być postrzegana jako typowa włoska trattoria, musi mieć bogatą kartę win.

Charakterystyczna włoska restauracja

Chcąc poznać indywidualność kuchni włoskiej bez wątpienia warto odwiedzić restaurację, która potrafi przygotować nie tylko makaron i pizzę.
Zobacz film